Oftalmologinėms ligoms gydyti skirtų lėšų krepšelis auga, kompensuojamųjų vaistų sąrašas ilgėja…

Valstybinės ligonių kasos (VLK) prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vaistų kompensavimo skyriaus vedėjo pavaduotojos Irmos Medžiaušaitės teigimu, sunkiomis akių ligomis sergantys šalies gyventojai jau kelerius metus gali gydytis naujais efektyviais vaistais, kurie įtraukti į kompensuojamųjų vaistų sąrašą. 2012–2014 metais į Ligų ir kompensuojamųjų vaistų sąrašą buvo įrašyti 3 nauji vaistiniai preparatai (tafluprostas, brimonidino tartratas ir timololis, brinzolamidas ir brimonidino tartratas), skirti gydyti sunkiai ir pavojingai akių ligai glaukomai (TLK–10–AM kodai H40–H42, Q15.0). Vis didesnė Privalomojo sveikatos draudimo fondo „pyrago“ dalis „atriekiama“ ir kitų sunkių akių ligų gydymui kompensuoti.

Akių ligų gydymas – vienas brangiausių

Pasak I. Medžiaušaitės, vertinant 2012–2014 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų, panaudotų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimui, pasiskirstymą pagal ligas, kompensuojamieji vaistai glaukomai (TLK-10-AM kodai H40) gydyti patenka į dešimties ligų, kurių gydymui kompensuojamaisiais vaistais išleidžiama daugiausia PSDF biudžeto lėšų, sąrašą.

Na, o vaistai amžinei geltonosios dėmės degeneracijai gydyti nuo 2011 metų yra įrašyti į Centralizuotai apmokamų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašą ir VLK perkami centralizuotai.

„Iki 2014 metų centralizuotai Valstybinės ligonių kasos buvo perkamas tik vienas vaistas – ranibizumabas(Lucentis), – pabrėžė VLK Vaistų kompensavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja. – Nuo praėjusių metų Lietuvos rinkoje atsiradus naujam vaistui amžinei geltonosios dėmės degeneracijai gydyti, VLK centralizuotai pradėjo pirkti du skirtingų gamintojų vaistus: ranibizumabą(Lucentis) ir afliberceptą(Eylea).Norime pasidžiaugti, kad dėl Lietuvos rinkoje atsiradusio naujo vaisto aflibercepto(Eylea) ir kilusios gamintojų konkurencijos nuo 2014 metų gydymas sergantiesiems amžine geltonosios dėmės degeneracija užtikrinamas 50 proc. daugiau, lyginant su ankstesniaisiais metais“.

VLK turimais duomenimis, 2013 metais buvo gydomi 332 minėta liga sergantys pacientai, 2014 metais ir 2015 metais užtikrintas gydymas 495 pacientams.

Lėšų vaistams kompensuoti skiriama daugiau

Anot I. Medžiaušaitės, 2012 metais PSDF biudžeto išlaidos vaistų, skirtų gydyti akių ligoms (kurie pagal Anatominę terapinę cheminę klasifikaciją priskiriami S grupei, tai yra vaistai, veikiantys jutimų sistemą), sudarė 5,5 mln. Eur. Tokia pati lėšų suma tam buvo skirta ir 2013 metais. O štai 2014 metais ji išaugo iki 5,7 mln. Eur. Tai sudaro apie 0,03 proc. visų lėšų, skirtų vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms kompensuoti.

Plačiau apie tai skaitykite „Lietuvos oftalmologija“ 2015 Nr. 2

Kitos naujienos

Mieli kolegos,Maloniai kviečiame registruotis į mokslinę-praktinę konferenciją „Lietuvos akių gydytojų draugijos metinė konferencija 2024”. Daugiau informacijos skiltyje “Renginiai”.

Skaityti daugiau

Kviečiame dalyvauti specializuotoje ragenos patologijų konferencijoje, kuri šiemet vyks Lisabonoje, Portugalijoje. Nuoroda registracijai: https://eye.hms.harvard.edu/cornea/conference…

Skaityti daugiau

Mieli kolegos,Maloniai kviečiame registruotis į mokslinę-praktinę konferenciją „Lietuvos akių gydytojų draugijos metinė konferencija 2023”. Daugiau informacijos skiltyje “Renginiai”.

Skaityti daugiau